Problem z wyciągnięciem klucza Windows 10 z Biosu.

13 lip 2019, 21:35
KarolW

KarolW

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Problem z wyciągnięciem klucza Windows 10 z Biosu.

13 lip 2019, 21:35
Witam,
z Lenowo IdeaPad 300-15isk, na którym był zainstalowany preinstalowany Windows 10 próbuję wyciągnąć klucz Windows 10 z biosu bo zainstalowałem na nowo "czysty" system Windows 10 z najnowszym build 1903, a system nie chce się sam aktywować.
Użyłem komend w wierszu poleceń jak administrator
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey
oraz PowerShell jako administrator
powershell “(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey”
ale nie są wstanie wyciągnąć klucza. Przechodzą ale są tylko czarne linie bez klucza.
Dodam bo może to ważne Identyfikator produktu systemu kończy się cyframi, a wcześniej kończył się literami OEM.
System zainstalowałem raz za pomocą pendrive utworzonego kreatorem instalacji Microsoft, a drugi raz za pomocą obrazu ISO, który pobrałem ze strony Microsoftu. W oby dwóch przypadkach klucz nie che się sam zaciągnąć z biosu i nie można go wyciągnąć komendami powyżej. Z kolei skrypt ze strony Lenovo do wyciągnięcia klucza wyciąga klucz ale nie można nim aktywować systemu, a na infolinii Microsoftu mówią, że taki kluz nie istnieje.
Co robić?

Re: Problem z wyciągnięciem klucza Windows 10 z Biosu.

15 lip 2019, 10:22
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

Re: Problem z wyciągnięciem klucza Windows 10 z Biosu.

15 lip 2019, 10:22
W mojej opinii z jakiegoś powodu klucz został wyczyszczony. Może przez aktualizację BIOSu?

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
1. aktualizacja BIOSu (bo i tak wiele do stracenia nie masz).
2. serwis, skoro system był wgrany - zgłosić problem z jego odzyskaniem i powinni to naprawić. Niestety wiąże się to z koniecznością wysyłki sprzętu.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo