Legion y530 i zacinanie się

26 wrz 2019, 19:55
Jimyxio

Jimyxio

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Legion y530 i zacinanie się

26 wrz 2019, 19:55
Hej, mam dość trapiący problem z ciągłym zacinaniem się mojego nowego y530. Zacinał się od samego początku w grach, na youtubie. Użycie dysku w większości czasu to 100% chwilę spada by znowu urosnąć do setki. Zrobiłem wszystkie aktualizacje windowsa. Zaktualizowałem sterowniki. Odinstalowałem nie potrzebne programy. Nic nie przynosi skutku.

Grając w Fifę 19 ścinki są dość mocne

Bardzo proszę o pomoc, nie chcę go oddawać na serwis...

Kod producenta: 81FV00WQPB

Re: Legion y530 i zacinanie się

27 wrz 2019, 13:01
admin

admin

moderator 1447 posty 35 pkt.

27 wrz 2019, 13:01
Na początek upewnij się, że korzystasz z najwyższej wydajności systemu. Ustawienie to znajdziesz w "Opcjach zasilania".
Następnie możesz spróbować wyłączyć usługę SuperFetch, która czasami potrafi taki problem generować.
Uruchom wiersz poleceń ("Start" - > wpisz "cmd" -> zatwierdź enterem jednocześnie trzymając shift i ctrl).
W wierszu wpisz "net.exe stop superfetch" i zatwierdź enterem.
Na koniec spróbuj w tym samym wierszu wpisać "chkdsk.exe /f /r" - przy następnym uruchomieniu komputera sprawdzony zostanie Twój dysk.

Jeśli język angielski nie jest dla Ciebie przeszkodą, to tutaj znajdziesz artykuł z kilkoma dodatkowymi rozwiązaniami.

Daj znać jak poszło :)

11 paź 2019, 09:53
Jimyxio

Jimyxio

11 paź 2019, 09:53
Witam,

Zakupiłem dodatkowy dysk ssd aby sklonować na niego system dla szybszej pracy laptopa.

Za pomocą programu Macrium Reflect 7 sklonowałem system na ssd. Nie obyło się bez błędów.

Odłączyłem dysk hdd po czym włączyłem komputer. Niestety system nie chciał się uruchomić na nowym ssdku.

Postanowiłem wrócić na hdd i zrobić format ssd by ponownie spróbować zrobić klon dysku.

Niestety format na ssd nie przyniósł skutku zostały 4 partycje w tym partycja SYSTEM.DRV

Pobrałem program CCLEANER by kompletnie wymazać dysk. Również bez skutku.

Jak mam usunąć wszystkie partycje i wyczyscic dysk ssd z źle sklonowanego systemu, aby wyglądał jak świeżo włożony? Bez podziału na żadne partycje?

Bardzo proszę o pomoc.

11 paź 2019, 11:35
admin

admin

11 paź 2019, 11:35
Jak sam zauważyłeś - coś poszło nie tak podczas klonowania. Niestety nie jest to rzadka sytuacja, mi się również zdarzyła :)
Wygląda to trochę tak, jak gdyby pomieszały się partycje i Twój komputer używa partycji startowej z HDD, ale system uruchamia z SSD (dlatego też partycja jest zablokowana i nie możesz jej usunąć). To tylko moja hipoteza, może inne cuda się tam dzieją :)

W każdym razie - jeśli chcesz całkowicie sformatować dysk SSD, to proponuję stworzyć bootowalnego pendrive'a z Win10, uruchomić komputer z jego pomocą i z poziomu instalatora systemu całkowicie wyczyścić dysk SSD (usunąć wszystkie partycje i zrobić jedną, nową).

Niemniej sprawdź najpierw, czy Twój komputer uruchamia się tylko z włączonym HDD czy nie i daj nam znać :)

11 paź 2019, 12:07
Jimyxio

Jimyxio

11 paź 2019, 12:07
Serdeczne dzięki za odpowiedź.

Tak, komputer uruchamia się tylko z włączonym dyskiem hdd. Gdy odłącze dysk hdd i zostaje SSD wyskakuje błąd i ciągły restart pulpitu LEGION.

W jaki sposób mam pobrać windowsa 10 na pendriva? Jak wygląda wtedy aktywacja systemu?

Aha i jeszcze jedno. Chciałem się upewnić czy z poziomu instalacji windowsa z pendriva będzie opcja totalnego formatu ssd?

11 paź 2019, 14:10
admin

admin

11 paź 2019, 14:10
Stąd ściągniesz system i dowiesz się jak zrobić wspomnianego pendrive'a :)
Z poziomu instalatora będziesz mógł w pełni zarządzać wszystkimi dyskami w komputerze. Możesz więc porobić nowe partycje, sformatować je - cokolwiek zechcesz :)

Jeśli zdecydujesz się też instalować system na nowo (bo nie musisz, jeśli byś nie chciał), to system uaktywni się sam, odczytując numer licencji Windowsa zapisany na płycie głównej (wychodzę z założenia, że kupiłeś laptopa z systemem).
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo