Problem z wifi - wykryto zmianę sieci

28 wrz 2019, 14:21
happyname

happyname

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Problem z wifi - wykryto zmianę sieci

28 wrz 2019, 14:21
Cześć, mam problem z Wifi w laptopie Lenovo T440s, mianowicie co kilkanaście minut na kilkanaście sekund rozłącza Wifi, w przeglądarce dając komunikat "Połączenie zostało przerwane - wykryto zmianę sieci.
ERR_NETWORK_CHANGED", przy ikonce Wifi pojawia się żółty trójkąt i brak połączenia, za chwilę wszystko wraca do normy.
Problem nie występuje na innym komputerze, który również jest podłączony do tego Wifi. Wczoraj działając na hotspocie również taki sam problem, ale dużo później, niż przy działaniu na wifi z routera.

Próbowałem już wszystkich możliwych kroków doradzanych, jakie znalazłem w Internecie:
-flush DNS, i wszelkie inne komendy w cmd
-router (Netis) używa kanału 11 (nie zmieniałem, bo na hotspocie z telefonu też był problem?)
-aktualizacja sterowników, aktualizacja firmware od Lenovo
-wyłączyłem zaporę, Windows 10 jest zaktualizowany, wyłączyłem antywirusa

Używam Windows 10, w laptopie jest karta Intel Dual Band Wireless-AC 7260. Nie ma żadnych problemów przy połączeniu kablowym.

Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić.

Re: Problem z wifi - wykryto zmianę sieci

28 wrz 2019, 19:53
admin

admin

moderator 1591 posty 35 pkt.

28 wrz 2019, 19:53
Tutaj znajdziesz artykuł Lenovo na ten temat (mam nadzieję, że język angielski nie jest problemem) - jest tam zaproponowanych kilka rozwiązań. Nie jestem pewien, których dotychczas próbowałeś, ale szczególną uwagę poświęć metodzie numer 7.
Daj znać jak efekty!

02 paź 2019, 13:00
happyname

happyname

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

02 paź 2019, 13:00
Coś pomogło, prawdopodobnie jedna z dwóch opcji:

- zainstalowanie kolejny raz sterowników do karty sieciowej pod Windows 10, próbowałem z 3 innymi i teraz wydaje się działać lepiej - na początku pojawiła mi się połączenie z taką samą siecią, z którą się łączę tylko przy nazwie było "2", ale po zapomnieniu sieci nie ma aż tylu problemów.
- dodatkowo odkryłem, że gniazdko z kablem internetowym było poluzowane i to również mogło być problemem.

Po 3 dniowej walce bitwę uważam za wygraną, dzięki.

02 paź 2019, 13:53
admin

admin

moderator 1591 posty 35 pkt.

02 paź 2019, 13:53
Super, cieszę się, że udało Ci się rozwiązać problem :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo