Ideapad 330-15ICH: machine check exception, blue screen

06 lis 2019, 02:29
krajevsky

krajevsky

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Ideapad 330-15ICH: machine check exception, blue screen

06 lis 2019, 02:29
Cześć, posiadam lenovo ideapad 330-15ICH, końcówka ICH raczej informuje o tym, co ten laptop w sobie zawiera, jednak dla uproszczenia rozwiązania problemu wymienię jego podzespoły poniżej..

-Procesor I5-8300H 4x2.3ghz
-Karta graficzna Geforce GTX1050 4GB
-Pamięć 8GB DDR4
-Dysk 256 SSD m.2 HFS256GD9TNG-62A

Jak sama nazwa tematu wskazuje, mój laptop ma pewną dolegliwośc, mianowicie pod obciążeniem gier (byćmoże, często gram i zazwyczaj problem występuje własnie wtedy) wywala bluescreena z informacją o "machine check exception"

Wyszukując powyższy komunikat w przeglądarce natknąłem się na zalecenia które powinienem wykonać aby wyeliminować problem, co za tym idzie wykonałem
-Aktualizację sterowników karty graficznej; są najnowsze
-Żadna aktualizacja nie wisi w Windows Update
-Reinstalacja systemu windows
-Instalacja nowego, innego systemu Windows

Żadna z powyższych czynności nie udaremniła wyskakujących sporadycznie bluescreenów, w związku z tym zwracam się z pytaniem, czy ktoś z użytkowników zmagał się z takim incydentem, bądź wie jak go rozwiązać.

Laptop ma niecały miesiąc.

Re: Ideapad 330-15ICH: machine check exception, blue screen

06 lis 2019, 14:42
admin

admin

moderator 1575 posty 35 pkt.

Re: Ideapad 330-15ICH: machine check exception, blue screen

06 lis 2019, 14:42
Problem ten wskazuje na uszkodzenia w hardwarze. Piszesz, że występuje on częściej podczas obciążenia maszyny, bo zdaje się tę hipotezę umacniać.
W takiej sytuacji sugerowałbym Ci kontakt z supportem Lenovo i oddanie sprzętu na naprawę gwarancyjną.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo