Lenovo T440 matryca

27 kwi 2020, 22:47
mbwele

mbwele

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo T440 matryca

27 kwi 2020, 22:47
Dzień dobry
Kupiłem laptopa Lenovo T440 z delikatnie uszkodzoną matrycą HD. Chciałbym wymienić ją na HD+ lub FHD. W związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy wystarczy odpiąć starą matrycę i włożyć nową i system już będzie widział nowe rozdzielczości? Czym kierować się przy wyborze matrycy bo zgodności numerycznej nie będzie pewnie?
2. Sprzedawcy podają w parametrach poziom nasycenia barw. Któryś przedający chwali swoją matrycę ponieważ nasycenie barw jest na poziomie 72% a inne podobno mają tylko 42%. Jakie nasycenie ma oryginalna matryca Lenovo i czy to nasycenie bardzo jest odczuwalne przy normalnej pracy?
3. Czy możecie polecić sprawdzony sklep/serwis gdzie mogę kupić i na miejscu wymienić matrycę (najlepiej Warszawa)?

dziękuję

Re: Lenovo T440 matryca

01 maja 2020, 20:32
WaRRiacix

WaRRiacix

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

Re: Lenovo T440 matryca

01 maja 2020, 20:32
odnośnie pierwszego pytania, powinny działać wszystkie tak długo, jak będą miały 30 pin w złączu, jednak matryce HD+ i FHD już coraz ciężej znaleźć i są coraz mniej opłacalne.
Drugie pytanie. Nigdy nie spotkałem się ze skalą nasycenia barw w procentach, aczkolwiek wszystkie matryce miały tak samo monotonne barwy, więc tamta 72% to prawdopodobny chiński zamiennik.
I czas na ostatnie pytanie. Od siebie polecam matryce.eu, aczkolwiek oni nie wymieniają matryc - to po prostu sklep internetowy. Radziłbym kupić matrycę właśnie od nich i takową wymienić u lokalnego serwisanta.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo