Lenovo Thinkpad T480s "Slow charger"

02 maja 2020, 20:23
tomnoa

tomnoa

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Thinkpad T480s "Slow charger"

02 maja 2020, 20:23
Lenovo ThinkPad T480s 20L7S0XA00 nagle narzeka na moc zasilacza sieciowego

Po uruchomieniu laptopa z podłączonym zasilaczem prądu sieciowego pojawia się następujący komunikat:

The connected AC adapter has a lower wattage than the recommended model which was shipped with the system. To boot with the AC adapter, please connect the AC adapter which was shipped with the system.
Press Esc to continue.

Po naciśnięciu Esc uruchamia się normalnie, ale następnie Windows wyświetla trójkąt ostrzegawczy na ikonie baterii w obszarze powiadomień. Po kliknięciu ikony baterii pojawia się komunikat „Wolna ładowarka”. Myślę też, że nie ładuje się (a może ładuje się bardzo wolno), ponieważ korzystanie z laptopa wydaje się wyczerpywać baterię. Jeśli odłączę adapter, a następnie podłączę go ponownie, nadal będzie tak samo. Jeśli jednak uruchomię laptopa bez podłączonego zasilacza sieciowego, a następnie podłączę go po uruchomieniu systemu Windows, wydaje się, że działa / ładuje się normalnie. Potwierdziłem również, że ładuje akumulator, gdy laptop jest wyłączony (choć nie wiem, czy ładuje się wolniej niż zwykle).
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo