Y520 problem z m2

18 maja 2020, 14:02
Jurkpol

Jurkpol

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Y520 problem z m2

18 maja 2020, 14:02
Witam. Wczoraj zostawiłem uruchomiony laptop i wyszedłem z pokoju po pół godziny wróciłem i zastałem niebieskie tło. Nagle z niewiadomych mi przyczyn laptop uznał ze m2 nie istnieje i będzie startował z hdd. Próbowałem odłączyć hdd z myślą ze wtedy laptop nie będzie miał wyboru i będzie musiał wystartować z ssd lecz niestety uznał ze wcale nie ma dysku. Również próbowałem zainstalować od nowa na m2 system co się nie udało. Posiadam dysk plextor 2280 M8SeG 128 gb. Laptop widzi w biosie ten dysk jako marvell NVMe Oxabcd wcześniej przed tym problemem widział go jako plextorcośtam. Czytałem trochę forum i zrobiłem to:
1: Przywrócenie BIOS do ustawień fabrycznych
2. Włączenie opcji "Secure Boot" w zakładce "Security", ustawienie "Boot mode" na "UEFI" oraz "SATA Controller Mode" na "AHCI".
3. Zaktualizowanie BIOSa do najnowszej wersji. Jej dostępność możesz sprawdzić tutaj (po wpisaniu swojego modelu i przejściu do zakładki "Sterowniki i oprogramowanie").
Nie przyniosło to żadnych efektów dysk się grzeje więc jakby działa. Menadżer również nie wykrywa tego dysku. Chyba nikt jeszcze takiego problemu nie miał na forum więc piszę. Nie mam możliwości sprawdzenia tego dysku w innym komputerze lecz to raczej wina tego cudownego laptopa bo zabawy z tym ssd miałem dość dużo by to zaczęło działać. Mogę jeszcze dopisać ze nie robiłem ostatnio żadnych aktualizacji.

Re: Y520 problem z m2

19 maja 2020, 12:47
admin

admin

moderator 2255 posty 35 pkt.

Re: Y520 problem z m2

19 maja 2020, 12:47
Zrobiłeś już bardzo dużo jeśli chodzi o troubleshooting.
Najbardziej namturalnym i najwięcej nam mówiącym posunięciem byłoby teraz sprawdzić dysk w innym laptopie - mimo wszystko nie możemy wykluczyć, że ten całkowicie wyzionął ducha. To dałoby nam najwięcej informacji :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo