IdeaPad S340 Dziwne problemy nowo zakupionego Laptopa

19 maja 2020, 22:12
xavi_av

xavi_av

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

IdeaPad S340 Dziwne problemy nowo zakupionego Laptopa

19 maja 2020, 22:12
Witam.
Dwa tygodnie temu stałem się posiadaczem S340 15IWL
Intel i5 8265U,
GeForce MX250,
SSD 256GB,
8GB Ramu.

Mam trzy dość dziwne problemy.
1. Niektóre okna programów, czy też "Menadżera urządzeń" są niewyraźne, nieostre. Skalowanie czcionek i okien nie pomaga.
2. Zasięg wifi jest nieakceptowalny. Mimo pracy 2 metry od routera jest widoczny spadek jakości połączenia . Po przejściu do pomieszczenia obok całkowicie gubi sieć , gdzie inne urządzenia nie mają z tym żadnego problemu. Wcześniej miałem G540 i zasięg sieci miałem w całym mieszkaniu. Przy obecnym S340 mogę się ograniczyć tylko do pokoju w którym stoi router.
3. Wreszcie dziwna praca procesora. Po odpaleniu jakiejkolwiek gry przez 2-3 minuty wszystko jest w miarę dobrze póki nie włączą się wentylatory i gra jest nie do zniesienia. Spadek fpsów do 0 , ping 1200ms. Testowane szczególnie na niezbyt wymagającym CS GO.
Przy podłączeniu do zasilania nawet bez obciążenia taktowanie procesora ciągle jest maksymalne a bez zasilacza działa normalnie na minimum. Temperatura przy podłączeniu 53-80 stopnia a przy baterii 43-52 stopnia.
Dodatkowo nie mogę zaktualizować biosa : Mount the EFI system Partition Failed.

Pomocy.
Pozdrawiam.

Re: IdeaPad S340 Dziwne problemy nowo zakupionego Laptopa

20 maja 2020, 11:52
admin

admin

moderator 2255 posty 35 pkt.

20 maja 2020, 11:52
Skoro sprzęt jest praktycznie nowy to sugerowałbym kontakt albo ze sprzedawcą (w celu wymiany sprzętu), albo z supportem Lenovo (w celu naprawy gwarancyjnej) :)

21 maja 2020, 19:20
rarara

rarara

Początkujący User 46 posty 0 pkt.

21 maja 2020, 19:20
Tak z ciekawości zapytam czy miałeś system postawiony z oryginalnego dysku dostarczonego z laptopem ????
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo