Zacinanie się i spadki FPS w grach w laptopie Lenovo Legion Y520

21 maja 2020, 17:37
Stachu

Stachu

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Zacinanie się i spadki FPS w grach w laptopie Lenovo Legion Y520

21 maja 2020, 17:37
Dzień dobry,
Od listopada 2018 roku posiadam laptop Lenovo Legion Y520 z Intel Core i5-7300HQ 2,50GHz, Nvidia Geforce Gtx 1050 4GB, 8GB RAM od Samsung i dyskiem HDD 1TB oraz systemem operacyjnym Windows 10 Home. Od bardzo długiego czasu denerwują mnie ścinki podczas używania komputera, szczególnie tuż po jego uruchomieniu. Wszystkie aplikacje są ustawione na wyłączone podczas uruchamiania sprzętu. Zużycie dysku skacze momentami do 100% przy włączonej tylko przeglądarce. Gry zacinają się nawet w menu głównym, na przykład po przełączeniu na jakąś zakładkę, gra zacina się na 4 sekundy i tak co chwilę. Podczas gry w Fortnite, kiedy tekstury się renderują FPS'y spadają do 10 i nie można tego nazwać czymś normalnym, ponieważ gra ta ma wymagania dużo niższe niż specyfikacja mojego laptopa. Podczas grania w takie tytuły jak CS:GO, Fortnite czy nawet Minecraft, który ma śmieszne wymagania gra zacina się i nie ma nawet mowy o komfortowej rozgrywce. Strony internetowe łądują się wolno, nawet aplikacje systemowe jak ustawienia potrafią nieźle się zaciąć. Po włączeniu komputera pojawia się ekran startowy, trzeba wtedy nacisnąć dowolny przycisk aby móc wpisać pin do konta microsoft, nawet wtedy komputer nie reaguje i zacina się na kilka a nawet kilkanaście sekund. Laptop włącza się nawet półtorej minuty. Oczekiwałem czegoś więcej od laptopa za prawie cztery tysiące złotych przeznaczonego do gier. Proszę o pomoc. Czy powinienem się zgłosić do serwisu Lenovo? Laptop ma gwarancję do pierwszego czerwca 2020 roku. Czekam na jakieś rady.
Pozdrawiam
Stanisław Stanisławek

Re: Zacinanie się i spadki FPS w grach w laptopie Lenovo Legion Y520

21 maja 2020, 19:18
admin

admin

moderator 2269 posty 35 pkt.

Re: Zacinanie się i spadki FPS w grach w laptopie Lenovo Legion Y520

21 maja 2020, 19:18
Czyli nie mamy za dużo czasu na diagnozę :)
Na poczatek rzuć okiem na ten artykuł ze strony Microsoftu (odnośnie 100% użycia dysku).
Nie zaszkodzi również przetestować sprawność dysku (np. programem HDDScan / HDTune bądź innym) i pamięci RAM (np. wbudowanym narzędziem Windowsa albo dedykowanym programem jak memtest).

Wykonaj też te 2 komendy z poziomu wiersza poleceń:
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Kod:
sfc /scannow

i sprawdź, czy praca komputera się poprawiła.

Generalnie najszybszym sposobem na sprawdzenie, czy sam sprzęt jest w porządku i czy wina leży tylko i wyłącznie po stronie systemu byłoby przywrócenie laptopa do ustawień fabrycznych :) Jeśli nie robiłeś tego przez te 2 lata to na pewno mu to nie zaszkodzi. Nie zapomnij jednak zachować swoich danych na jakimś zewnętrznym nośniku!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo