Ideapad 700 15ISK Problem z obrazem

14 mar 2017, 13:09
Kamilos2211

Kamilos2211

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Ideapad 700 15ISK Problem z obrazem

14 mar 2017, 13:09
Witam serdecznie.

Na mojego laptopa w okolice klawiatury coś spadło i ekran zaczął wyświetlać szare paski, potem dostał ręką lekko w ekran od strony obudowy i zgasł całkiem. Podczas podłączania do TV przez HDMI obraz był tylko do Loga Lenovo, potem brak sygnału.

Później puknąłem go lekko przy ekranie od tyłu na dole tam gdzie się ekran zgina i znowu zaczął działać, ale miga szarymi paskami co jakiś czas.

Co to może być ? Matryca ? taśma?

Dodam, że kiedyś spadł cały laptop, też zaczął migać, dostał 2 strzały w obudowę i przestał na pół roku migać. Teraz znowu aż coś na niego spadnie :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Z góry dziękuję za porady.

Re: Ideapad 700 15ISK Problem z obrazem

14 mar 2017, 13:23
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2533 posty 1569 pkt.

14 mar 2017, 13:23
Kamilos2211 napisał(a):
Podczas podłączania do TV przez HDMI obraz był tylko do Loga Lenovo, potem brak sygnału.
Prawdopodobnie nie masz włączonego przekazywania na HDMI w Windowsie, któraś kombinacja klawiszy (jeśli dobrze widzę to F10) powinna włączyć HDMI.

Kamilos2211 napisał(a):
Co to może być ? Matryca ? taśma?
Na dobrą sprawę obie te rzeczy. Chociaż patrząc na przyczynę, może być równie dobrze tylko odpięta taśma i wystarczy podłączyć. Niestety nie ma możliwości bez podmiany zdecydować czy to taśma czy matryca.

Kamilos2211 napisał(a):
Na mojego laptopa w okolice klawiatury coś spadło.... Później puknąłem go lekko przy ekranie od tyłu na dole tam gdzie się ekran zgina i znowu zaczął działać.....
Dodam, że kiedyś spadł cały laptop, też zaczął migać, dostał 2 strzały w obudowę i przestał na pół roku migać. Teraz znowu aż coś na niego spadnie...
Może warto by trochę bardziej o niego dbać? Bezsensu jest czy to serwisować darmowo go czy płacić za serwis bo to strata czasu i być może pieniędzy. A do tego ryzykujesz uszkodzenie dysku twardego i utratę danych.

14 mar 2017, 14:02
Kamilos2211

Kamilos2211

14 mar 2017, 14:02
No faktycznie, trochę brutalny dla niego byłem. :)

A w jaki sposób dostać się do taśmy przy matrycy ?

14 mar 2017, 14:06
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2533 posty 1569 pkt.

14 mar 2017, 14:06
Jeśli jest na gwarancji, wiąże się to z jej utratą.

Zależy dużo od poszczególnych urządzeń. W jednym wystarczy zdjąć klawiaturę, w innym klapkę z tyłu, a w jeszcze innym rozebranie całości na części pierwsze.... tego nawet nie pamiętam czy rozbierałem.
W mojej opinii lepiej oddać do serwisu, jest sporo elementów które można dodatkowo uszkodzić (chociażby obudowę).

26 lut 2019, 21:37
Kamilos2211

Kamilos2211

26 lut 2019, 21:37
Witam ponownie,

Chcialbym odświeżyć temat i zapytać o poradę

Obraz w laptopie byl az do ostatniego miesiąca, poprzedni problem jak ręką odjął aż do teraz...

Nagle obraz znikł, po hdmi dziala bez problemu a na matrycy widac tylko obraz jak zaświeci się lampą czyli brak podswietlenia..

Wymienilem matryce + taśmę i nic to nie pomoglo

Co moze byc jeszcze przyczyną braku podświetlenia ?

Pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo