Problem z połączeniem z siecią Wi-Fi

14 lip 2017, 12:28
xman999

xman999

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Problem z połączeniem z siecią Wi-Fi

14 lip 2017, 12:28
Witam, posiadam tablet Lenovo Tab 2 a-10 (android 5.0). Co jakiś czas pojawia się problem z połączeniem z siecią Wi-Fi, problem z uwierzytelnieniem. Nie ma pomyłki z hasłem i nazwą sieci ponieważ po restarcie routera tablet bez problemu łączy się z siecią ale podziała parę dni i znowu nie łączy się i trzeba restartować router. Próbowałem różnych ustawień. Włączony, wyłączony DHCP na routerze. Statyczne i dynamiczne IP na tablecie. Włączone, wyłączone filtrowanie mac. Ukryte, widoczne ssid. Stały, auto kanał . Tablet był restartowany do ustawień fabrycznych ale nic nie pomaga. Router jaki posiadam to dlink dwr-116

Re: Problem z połączeniem z siecią Wi-Fi

14 lip 2017, 12:33
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

14 lip 2017, 12:33
Inne urządzenia łączą się wtedy bezproblemowo z routerem? Bo to może on być problemem a nie tablet.
Czy tablet łączy się bezproblemowo z innymi routerami czy też takie problemy występują?

Ogólnie, to mam co jakieś 2-3 tygodnie podobne problemy, ale u mnie jest to wina routera. Który się zawiesza i nie działa, po jego restarcie wszystko wraca do normalności.

14 lip 2017, 12:35
xman999

xman999

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

14 lip 2017, 12:35
Na innych urządzeniach ten problem nie występuje

15 lip 2017, 01:51
Mobileo

Mobileo

Początkujący User 45 posty 0 pkt.

15 lip 2017, 01:51
Czy przypadkiem nie pojawia się ten problem po dłuższym pozostawieniu telefonu w uśpieniu? Miałem kiedyś taki problem, a winowajcą był deepsleep w smartfonie. Jeżeli masz tylko taką możliwość, to proponowałbym przegrać system. Wtedy jeżeli jest to usterka softwareowa to na 100% pomoże. W innym przypadku coś sie dzieje z modułem wifi :)

28 gru 2017, 16:55
misia2302

misia2302

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

28 gru 2017, 16:55
W swoim salonie kosmetycznym posiadam laptopa firmy Lenovo, od pewnego czasu posiadam problem z połączeniem wifi. Zaznaczę, że na tablecie działa wszystko prawidłowo. Myślicie, że to może być wina urządzenia?

28 gru 2017, 16:58
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

28 gru 2017, 16:58
misia2302 napisał(a):
W swoim salonie kosmetycznym posiadam laptopa firmy Lenovo, od pewnego czasu posiadam problem z połączeniem wifi. Zaznaczę, że na tablecie działa wszystko prawidłowo. Myślicie, że to może być wina urządzenia?

Usunąłem adres URL salonu.
Dziewczyno, wpisałaś adres salonu swojego kosmetycznego a nie wpisałaś modelu laptopa? Co może być dla nas ważniejsze? Cóż, i tak się więcej nie odezwiesz, bo to tylko na potrzeby SEO było zrobione.
PS. Jaki posiadasz problem z połączeniem wifi?

16 cze 2019, 12:56
Bogdan1

Bogdan1

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

16 cze 2019, 12:56
Dzień dobry,
Posiadam tablet LENOVO TAB S8-50F i przeleżał się on jakiś czas nie używany. Teraz przywróciłem go do ustawień fabrycznych i mam problem z połączeniem do sieci WIFI. Tablet posiada status "połączony" ( hasło podałem poprawne ) a nie mogę połączyć się z siecią. Przy próbie połączenia poprzez router w telefonie wszystko jest ok. Czyli wychodzi że problem jest na styku tablet - router ( posiadam TP Link - Archer C1200 ).
Czy miał ktoś podobny problem lub zna pomysł na jego rozwiązanie ? - będę ogromnie wdzięczny.

17 cze 2019, 11:31
admin

admin

moderator 1263 posty 35 pkt.

17 cze 2019, 11:31
Spróbuj wyczyścić w tablecie ustawienia/pamięć sieci WiFi. Powinieneś znaleźć taką opcję w Ustawieniach. Niestety nie podam Ci dokładniej ścieżki, ponieważ nie mam pod ręką tego tabletu ;)
Swoją drogą, jaką wersję Androida masz?
Jeśli to nic nie da, to zainteresowałbym się na Twoim miejscu kwestią routera. Może masz jakieś specyficzne ustawienia, które ograniczają transfer dla wybranych urządzeń itp. Możesz zrobić hardreset routera i zobaczyć, czy coś to zmieniło.

17 cze 2019, 15:48
Bogdan1

Bogdan1

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

17 cze 2019, 15:48
Dziękuję za próbę pomocy, android 5.0.1 , czyściłem pamięć, wracałem do ustawień fabrycznych ( kilka razy ) resetowałem router, zapominałem sieć - niestety bez skutku. Wszystkie inne urządzenia bez problemu łączą się przez wifi, tablet niestety nie :?

18 cze 2019, 14:11
admin

admin

moderator 1263 posty 35 pkt.

18 cze 2019, 14:11
Czyli zarówno tablet, jak i router był resetowany kilka razy, a i tak tablet po połączeniu się z Twoim wifi nie ma dostępu do internetu? Tylko i wyłącznie w przypadku tej jednej konkretnej sieci? Z innymi nie ma problemów?

To jest bardzo dziwne :)
Czy po połączeniu się tabletem do tego wifi widzisz tablet na liście podłączonych urządzeń na routerze? Możesz go rozpoznać po adresie MAC.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo