Laptop nie włącza się.

21 mar 2018, 21:53
Valachi

Valachi

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Laptop nie włącza się.

21 mar 2018, 21:53
Witam Serdecznie posiadam laptopa Lenovo 3000 G430/G530. Kilka dni temu pies pogryzł mi od niego ładowarkę "Blow professional Toshiba 19V" laptop się rozładował i pogryziona ładowarka już nie chciała go naładować, próbowałem ją skleić itd ale nic, 0reakcji laptopa. Dziś kupiłem nową ładowarkę uniwersalna Msonic. Gdy podłączam ów ładowarkę do laptopa z ustawieniami 19V nie dzieje się nic, 0rekacji, lecz gdy przełącze na 24V to przez chwilkę mruga na niebiesko dioda Baterii, a gdy próbuję włączyć laptopa to na 2sekundy dioda Power świeci się na niebiesko, znów mruga dioda baterii i po chwili zmienia się na pomarańczowa. Wie ktoś co mógłbym zrobić w tej sytuacji ? Pozdrawiam.

Dodam jeszcze że próbowałem włączać bez baterii i tylko na 0,5s zapala się dioda power.

Re: Laptop nie włącza się.

22 mar 2018, 10:41
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2526 posty 1569 pkt.

22 mar 2018, 10:41
1. Jeśli napięcie na zasilaczu jest 19V - to na drugim MA BYĆ 19V!! Ustawiając wyższe możesz spalić urządzenie!
2. Jest coś takiego jak polaryzacja, jeśli pomyliłeś + z - . Niestety urządzenie może być uszkodzone.

W tym momencie wybrałbym się do większego sklepu komputerowego w okolicy (xkom, komputronik, czy nawet euro rtv, itd) - poprosił o możliwość podłączenia oryginalnej ładowarki Lenovo o napięciu 19V z gniazdem pasującym do Twojego. Z doświadczenia powiem, że bardziej xkom/komputronik niż euro...
Jeśli się nie włączy - niestety w którymś momencie elektronika padła, być może w momencie przegryzienia (zwarcie), a być może w którymś momencie później...
Jeśli się włączony - kup lepszy zasilacz.

22 mar 2018, 12:54
Valachi

Valachi

22 mar 2018, 12:54
Po zestawieniu Laptopa na noc, miałem dość czasu żeby zmienić w biosie Datę i godzinę i teraz laptop włącza się za każdym razem, lecz podczas wczytywania systemu wyłącza się. Włączył się raz i pokazywał 0%Baterii +ładowanie. Rozumiem że teraz zostaje tylko wymiana baterii na nową?

22 mar 2018, 13:00
grzemach

grzemach

22 mar 2018, 13:00
Jest trochę więcej możliwości.

Cały czas jest możliwe, że zasilacz jest błędny (za słaby) lub złe napięcie lub uszkodzony jest element w płycie głównej odpowiedzialny za ładowanie.

22 mar 2018, 13:20
Valachi

Valachi

22 mar 2018, 13:20
Zasilacz powinien być dobry, podłączyłem również na chwilę stary zasilacz, który dobrze działał z laptopem i cały czas to samo, laptop wyłącza się przy wczytywaniu systemu.
Również bez baterii na samym zasilaczu nie można włączyć laptopa.

22 mar 2018, 20:43
grzemach

grzemach

22 mar 2018, 20:43
jeśli wyłącza się podczas wczytywania systemu - winą za obecny stan rzeczy myślę, że można obarczyć system - możliwe, że któryś plik podczas wyłączania uległ uszkodzeniu i niestety należy zainstalować na nowo system i powinno działa.
W tym celu można wykorzystać One Key Recovery (obok startu jest - jeśli dobrze widzę). Wyłączasz, odczekujesz chwilę klikasz na OneKey Recovery i wybierasz "recovery" lub podobne opcje.

Dane które są na dysku mogą zostać wykasowane.

28 mar 2018, 15:35
Valachi

Valachi

28 mar 2018, 15:35
Kupiłem nową Baterie, po podłączeniu laptop się wlączał, ale pokazywał 0% baterii (podłączony, ładuje) Po kilku minutach użytkowania laptop wyłączył się i tak jak na starej baterii jest brak reakcji. Wie ktoś może jak mógłbym to naprawić? :/ Dodam że Laptop na 19V nie reaguje nic, przełączając na 24V mruga dioda Baterii i po wciśnięciu Uruchom zapala się dioda do uruchamiania i gaśnie po 0,5sec. Pozdrawiam :)

28 mar 2018, 18:13
grzemach

grzemach

28 mar 2018, 18:13
A więc uszkodzony jest moduł zasilający na płycie głównej, ten który napięcie 19V przetwarza na pozostałe (rozdaje część na baterię itd).
Dzięki temu, że się włączył - można stwierdzić, że pozostałe komponenty są sprawne.

Ale tak na dobrą sprawę to jedynie serwis może Ci i wycenić (najpierw trzeba rozebrać i sprawdzić które elementy są do wymiany) i naprawić. To nie będzie wymiana płytki czy baterii... to będzie lutowanie na płycie głównej.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo