Problem podczas grania po podłączeniu do tv. Grafika? Hdmi?

14 cze 2018, 19:42
Killer82

Killer82

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Problem podczas grania po podłączeniu do tv. Grafika? Hdmi?

14 cze 2018, 19:42
Witam.
Posiadam laptop Ideapad 700 z procesorem i7-6700HQ i kartami graficznymi Intel Graphics 530 i GeForce GTX 950M. Pytanie, czy przy tym sprzęcie jest możliwe bezproblemowe granie po podłączeniu do TV 4K 65 cali? Otóż po podłączeniu kablem HDMI do telewizora wszystko działa ok, ale już podczas grania w fife18 płynność gry jest bardzo słaba i praktycznie uniemożliwia ją. Obraz zacina i nie wiem czym jest to spowodowane... Nie wyrabia procesor, karta graficzna, a może problem leży w kablu HDMI? Zmiana rozdzielczości też nie pomaga.
Wcześniej laptopa używałem pod telewizor 40 calowy i żadnych podobnych problemów nie było. Kilka dni spędziłem na znalezieniu odpowiedzi, niestety bezskutecznie, dlatego piszę tutaj. Może ktoś miał podobny problem i wie gdzie on leży?

Re: Problem podczas grania po podłączeniu do tv. Grafika? Hdmi?

14 cze 2018, 20:08
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

14 cze 2018, 20:08
Witaj,
Z wiedzy którą posiadam rozmiar ekranu nie ma znaczenia. Rozdzielczość już tak - ale ona może być stała dla dowolnego ekranu.

4K to jest naprawdę ogromna rozdzielczość. Teraz na szybko nie mogę znaleźć, ale wydajność karty graficznej dla Full HD (1K) a 4K - jest to kilka rzędów.
Piszesz, że zmiana rozdzielczości nie pomaga - sprawdź to dokładnie, bo powinna być różnica między 4K a Full HD.
Możesz też uruchomić monitor zadań i sprawdzić jak bardzo procesor jest obciążony w czasie grania.

Z tego co widzę wymagania gry nie są mocno zawyżone i Twoja karta graficzna powinna sobie bez większego problemu poradzić.

Ekran monitora jest włączony czy wyłączony? Jeśli jest włączony - spróbuj wyłączyć.
Jak płynnie gra chodzi na samym laptopie bez podłączania do TV?

Tak, przewód (i gniazda) HDMI też mogą być przyczyną zmniejszonej wydajności - ale ona powinna zacząć płynnie działać przy zmniejszonej rozdzielczości (a może jestem w błędzie przy tym?). Prawie każde złącze HDMI jest takie samo, a różnią się standardami. Przewód powinien mieć oznaczenie "HDMI PREMIUM" aby można było mieć pewność że jest zgodny z 4K (źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/spe ... -z-4k.html ).

Ogólnie to dziwnie wygląda ta informacja, że przy zmniejszonej rozdzielczości problem również występuje. Gdyby nie ten element to myślę, że powyższe rady by na 100% były skuteczne, ale z tą informacją - pewności nie mam. Może to jakieś ustawienie TV? Może trzeba go przełączyć na profil "Game" lub coś podobnego?

24 mar 2019, 20:18
tomashu007

tomashu007

Początkujący User 9 posty 0 pkt.

24 mar 2019, 20:18
Co się dzieje z monitorem laptopa, gdy podłączasz go do TV? Rozszerzasz pulpit? Czy wyłączasz go?

Ja mam podobny problem, ale z monitorem AOC. Przy oglądaniu filmów na Netflix lub HBO obraz się ścina co kilka sekund. Nie jest to problem sieci (700/700Mbps), nie jest to problem grafiki (GT750M SLI, użycie około 45-50% podczas oglądania), nie jest to problem kabla HDMI (high-speed; co więcej na VGA jest to samo).

Obraz nie tnie, gdy... wyłączę monitor od laptopa. I to działa od ręki.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo