Re: Lenovo G510, brak wykrywania dysku HDD w kieszeni CADDY po konwersji na SSD

23 sty 2019, 16:40
Cluechick

Cluechick

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

23 sty 2019, 16:40
Pan walczył od wczoraj dzis stwierdził, że dysk nie bedzie działał. Zastanawiam się czy przerobić go na przenośny na usb czy kombinowac z inna kieszenia?

23 sty 2019, 18:52
admin

admin

moderator 1266 posty 35 pkt.

23 sty 2019, 18:52
To wszystko? Nie będzie działał? :) Mało dokładna diagnoza.
Sugerowałbym wypróbowanie innej kieszeni. Jeśli masz dostęp do innego HDD, to też możesz sprawdzić, czy i on powoduje takie problemy.

23 sty 2019, 22:28
Cluechick

Cluechick

23 sty 2019, 22:28
Serwisant mowil ze sprawdził inne dyski i mówi ze wedlug niego BIOS blokuje dostep do dysku. Ze ma wpisane ze ma byc cdromi tyle.

24 sty 2019, 11:46
admin

admin

24 sty 2019, 11:46
Ciężko mi z tym dyskutować - w końcu to wspomniany serwisant miał fizyczny dostęp do sprzętu, nie zaś ja.
Nie jestem do końca przekonany do tej diagnozy - wszak struktura dysku w systemie operacyjnym jest odtwarzana, co znaczy, że dysk jest widoczny i system operacyjny ma do niego dostęp.

W szczególności, iż jeden z większych producentów dysków twardych wskazuje na inne powody występowania błędów crc.

Jaki masz teraz plan? Zamierzasz spróbować innej kieszeni?

24 sty 2019, 13:21
Cluechick

Cluechick

24 sty 2019, 13:21
Zrobiłem dokładnie tak jak kolega któremu pomagałeś wyżej czyli zmieniłem system na 7. I magicznie dysk został zauważony bez najmniejszego problemu. Przesyła dane i działa jak należy, no może nie do końca bo czas włączania komputera przeciągnął się jakby to właśnie z niego był odpalany, a nie z ssd.

24 sty 2019, 18:12
admin

admin

24 sty 2019, 18:12
Czyli diagnoza, jakoby BIOS blokował odczyt dysku, upadła ;)

Niemniej, jak rozumiem, system (aktualnie Win7) masz zainstalowany na SSD, zgadza się? Zaś na HDD w kieszeni posiadasz jedynie jakieś pliki?

Jeśli tak który etap włączania się komputera zajmuje najwięcej czasu? Tzw. "BIOS Time" tj. wtedy, kiedy na ekranie masz stosunkowo czarno i BIOS po kolei wszystko sprawdza, czy może etap po pojawieniu się logo Windowsa?
Stawiam, że chodzi o BIOS Time. W takim wypadku ponownie można podejrzewać samą kieszeń - BIOS może mieć problem z komunikacją z nią, przez co start komputera zajmuje dłużej niż powinien.

Jeśli zaś na HDD też masz jakiś system, to może rzeczywiście ten właśnie system Ci się uruchamia - powinieneś mieć w takim wypadku możliwość wyboru podczas włączania komputera.

24 sty 2019, 20:29
Cluechick

Cluechick

24 sty 2019, 20:29
Jest dokładnie tak jak napisałeś BIOS time jest długi. Na dysku mam pliki żadnego systemu. Jak tylko będę miał okazję sprawdzę to z inna kieszenią. Zastanawia mmie tylko dlaczego ani win 8.1 ani 10 nie czytały dysku?

24 sty 2019, 23:38
admin

admin

24 sty 2019, 23:38
Ciężko stwierdzić, dlaczego Win10/Win8.1 nie radziły sobie z tym dyskiem. Miejmy nadzieję, że to kieszeń jest winna całej sytuacji i po jej wymianie będziesz mógł wybrać ten system, który najbardziej Ci odpowiada ;)

Daj znać, gdy już przetestujesz inną kieszeń.

29 mar 2019, 18:16
pijetja

pijetja

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

29 mar 2019, 18:16
Musisz poszukać Caddy które jest odpowiednie dla twojego modelu laptopa. Odpowiednie nawet co do serii laptopa.
też myślałem, że biorąc pierwsze lepsze będzie działało. G prawda. Straciłem tylko 24 zł. Ale po przegrzebaniu internetów dowiedziałem się, że do V310-15IKB (80T3) jest kompatybilne caddy JEYI S95. Zamówiłem, dziś dostałem zamontowałem i jest ok. Działa pięknie poza tym, że Windows powiedział, że nie chce współpracować, trzeba go będzie przeinstalować, ale dysk 1TB WD blue chodzi.
P.
03-04-2019
Dysk Chodzi, ale niestety nie ma koncepcji w kieszeni współpracy z windowsem. Mnóstwo błedów CRC zwizanych z kontrolerem SATA. Nie wiem dlaczego, ale po internetach jest mnóstwo opini, że dyski powyżej 1 TB, źle chodzą z caddy pod lenovo. ;(. Ale niestety musze to potwierdzić. 500 śmiga aż miło... Linux, windows.. obojetne.
P.

25 kwi 2019, 23:39
jerzu70

jerzu70

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

25 kwi 2019, 23:39
Ja miałem problemy z dyskiem 1TB w kieszeni Gembrid. Laptop do pewnego czasu chodził bez żadnego problemu. W lapku dysk SSD 500MB, w kieszeni (zamiast DVD) dysk HDD 1TB. Któregoś pięknego dnia po uruchomieniu laptopa system nie widział dysku w kieszeni. W BIOS był widoczny. Po którymś z kolei restarcie system ujrzał dysk. I albo działał OK, albo w pewnym momencie ustawała komunikacja pomiędzy systemem a samym dyskiem. Kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i nie udało mi się dojść do przyczyny takiego zachowania. Obecnie dysk HDD mam podłączony przez USB jako dodatkowy.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo