Wyłącznie się laptopa

31 gru 2018, 19:06
Kronos71

Kronos71

Początkujący User 9 posty 0 pkt.

Wyłącznie się laptopa

31 gru 2018, 19:06
Mój laptop wyłącza się podczas gry. Myślałem, że to wina temperatury ale laptop wyczyszczony, pasta wymienona. Laptop nadal się wyłącza. Przy niektórych grach pojawia się komunikat iż sterowniki karty graficznej są nie odpowiednie. Dodam że sterowniki są najnowsze. Proszę o pomoc.

Re: Wyłącznie się laptopa

01 sty 2019, 15:19
admin

admin

moderator 963 posty 35 pkt.

01 sty 2019, 15:19
Mimo wszystko sprawdź temperatury - tak dla świętego spokoju :)

Skoro laptop się sam wyłącza, to spróbuj wyłączyć opcję automatycznego restartu po błędzie:
1. "Start" -> wpisz "cmd" i zatwierdź Enterem
2. W terminalu wpisz "sysdm.cpl"
3. W nowym oknie w zakładce Zaawansowane znajdziesz sekcję "Uruchamianie i odzyskiwanie". Kliknij "Ustawienia".
4. Odznacz opcję "automatycznie uruchom ponownie".

Dzięki temu następnym razem powinneś dostać konkretny kod błędu.

Dodatkowo po uruchomieniu komputera (po wspomnianym zawieszeniu się) wejdź w Dziennik Zdarzeń i znajdź wydarzenia, które miały miejsce w momencie freeza. Być może któraś z tamtych informacji będzie nam pomocna.

Próbowałeś przywrócić sterownik (NVIDIA, jak przypuszczam), do jego poprzedniej wersji? Często najnowsze wersje potrafią powodować nieoczekiwane błędy.

05 sty 2019, 15:00
Kronos71

Kronos71

05 sty 2019, 15:00
Przepraszam że odpisuję dopiero teraz. Zrobiłem tak jak napisałeś. Pomogło na pewien czas. Teraz pojawia się Blue screen po ponownym uruchomieniu działa. Czy to możliwe że dysk twardy szwankuje?

05 sty 2019, 16:03
admin

admin

05 sty 2019, 16:03
Zdziwiłbym się, gdyby problem ustał, w końcu na razie podjęliśmy kroki tylko ku diagnozie, a nie stricte naprawie :)
Otrzymanie takiego bluescreena było naszym celem. Teraz najważniejsze pytanie - jaki kod błędu znajduje się na wspomnianym bluescreenie? To powinno nas nakierować na problem.

05 sty 2019, 18:24
Kronos71

Kronos71

05 sty 2019, 18:24
Czy można odczytać blue screen po ponownym uruchomieniu? W momencie jego pojawia się syn grał i ponownie uruchomił laptop. Niestety nie zdążyłem spisać kodu błędu.
Po tym zdarzeniu laptop jeszcze pracował do ponownego wyłączenia się bez blue screenu.

06 sty 2019, 14:38
admin

admin

06 sty 2019, 14:38
Owszem, możesz to zrobić za pomocą Dziennika Zdarzeń, o czym pisałem powyżej :)
Musisz jednak pamiętać mniej więcej, kiedy wspomniany bluescreen wystąpił - w dzienniku jest sporo informacji.

07 sty 2019, 13:11
Kronos71

Kronos71

07 sty 2019, 13:11
Witam serdecznie. Właśnie pojawił się Blue screen
VIDEO TDR FAILURE
Źródło problemu nvlddmkm.sys
Problem pojawił się podczas gry.

07 sty 2019, 15:00
admin

admin

07 sty 2019, 15:00
Sprawdź ten poradnik, w szczególności punkty 1-3. Osobiście obstawiam, że wyłączenie sterownika dźwiękowego Nvidii (punkt 3) rozwiąże Twój problem :)

08 sty 2019, 09:41
Kronos71

Kronos71

08 sty 2019, 09:41
Ale komentarze pod tym sposobem nie są pochlebne. trochę mam pietra to robić.

08 sty 2019, 11:57
admin

admin

08 sty 2019, 11:57
Ciężko mi powiedzieć, co to za komentarze, niemniej praktycznie nic zawartego w tym poradniku nie może uszkodzić komputera. Jedynie punkt 5 ingeruje w taktowanie rdzenia i pamięci - a i tak je obniża, więc do żadnej awarii nie powinno dojść. Niemniej nie sądzę, by akurat ten punkt pomógł w Twoim przypadku.

Do poradnika mogę mieć tylko jedno zastrzeżenie - punkt 2 (pełne odinstalowanie sterownika przy użyciu DDU) lepiej wykonać w trybie awaryjnym Windowsa.

Jeśli nie czujesz się na siłach w podjęciu tych działań to zawsze pozostaje oddanie komputera do jakiegoś znajomego, który zna się na temacie, lub do profesjonalnego serwisu :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo