Wiatrak - intensywnie, głośno, bez potrzeby

22 sty 2019, 00:24
kubanr20

kubanr20

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

Wiatrak - intensywnie, głośno, bez potrzeby

22 sty 2019, 00:24
Cześć,

posiadam Lenovo Ideapad 720-15.

Mam dwa problemy:

1. Wiatrak wydaje się chodzić zbyt intensywnie. Wystarczy, że włączę operę z kilkoma zakładkami albo nawet mniej wymagającą rzecz i zaczyna się odzywać. Nie jest to bardzo głośne i bardzo uporczywe. Mam wrażenie, że wcześniej się tak nie działo, ale też nie wiem, co mogło na to wpłynąć. W procesach nic nie wydaje się być obciążające.

Przy normalnym używaniu laptopa od dwóch godzin wygląda to następująco wg HWMonitor: https://imgur.com/a/LZFMyD5
przy czym zasadniczo utrzymują się nieco powyżej wartości minimalnej. Wiatrak wydaje się w każdym razie, jeśli laptop jest podłączony do ładowania, cały czas działać (mniej lub bardziej).

2. Bateria skróciła swój czas działania. Początkowo, używając na uczelni, bateria wytrzymywała kilka godzin, mniej więcej 6-7. Mam tu na myśli Worda i przeglądarkę. Bez zbędnych obciążeń w trybie oszczędnym. W tym momencie nawet w trybie oszczędnym bateria wytrzymuje do 4 godzin. Zaktualizowałem w międzyczasie jakieś sterowniki, miałem aktualizację windowsa i wymianę klawiatury z racji zalania. Co może być przyczyną? Jak mogę sprawdzić, czy jest to na dłuższą metę problem, czy jedynie tymczasowy? Jak mogę przedłużyć pracę baterii?

Re: Wiatrak - intensywnie, głośno, bez potrzeby

22 sty 2019, 19:15
kubanr20

kubanr20

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

22 sty 2019, 19:15
Problem z baterią ustąpił po aktualizacji biosa i windowsa.

24 sty 2019, 12:08
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

24 sty 2019, 12:08
Cieszę się, że jeden z problemów już został rozwiązany ;)

Jeśli chodzi o problem z wiatrakiem - tutaj niestety nie jestem w stanie za wiele Ci pomóc. Ze sterownikiem wiatraków nic nie zrobimy - jeśli masz zaktualizowany BIOS to są one w swojej najnowszej wersji.

Oczywiście przeczyszczenie wnętrza laptopa nie zaszkodzi - być może obniżenie temperatury o choćby 1 stopień sprawi, że laptop nie będzie osiągał pułapu, przy którym ma za zadanie się uruchomić - i tym samym będzie rzadziej się włączał :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo