Problem przeglądarki

22 sty 2019, 19:38
kubanr20

kubanr20

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

Problem przeglądarki

22 sty 2019, 19:38
Cześć,

od krótkiego czasu, sporadycznie, kiedy wchodzę np. na netflixa bądź twitcha i odpalam wideo wyskakuje mi błąd; również w innych miejscach, gdzie występuje jakiegoś rodzaju wideo (np. youtube), a nawet facebook, kiedy np. włączam gifa. Dzieje się tak na operze i na chromie (którego zasadniczo nie używam, stąd wykluczyłem jakiś specyficzny dla opery błąd).

Błąd nie występuje zawsze przy odpalaniu wideo, ale jeśli wystąpi, to jest dość uporczywy i nie zawsze znika po jednym odświeżeniu. Nie jest w żaden sposób zidentyfikowany: na chrome wyskakuje "kurza twarz...", na operze "strona uległa awarii".

Nie wiem, co mogło na niego wpłynąć. Instalowałem jakiś czas temu sterowniki przez jakiś program do ich automatycznej aktualizacji. Już tego nie robię - poczytałem i wiem, że nie należy na ślepo ich aktualizować. Niemniej problem nie zaczął występować zaraz po aktualizacji, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Reinstalowałem adobe flash playera oraz zaktualizowałem sterowniki karty sieciowej. Zrobiłem aktualizację windowsa i biosu (z innych względów) oraz ze strony lenovo kilku innych rzeczy. Wyczyściłem FRST-em rozszerzenia przeglądarki.

Specyfikacja:
LENOVO 81C7 (Lenovo Ideapad 700-15)
Microsoft Windows 10 Education (64-bitowy)
Intel® Core™ i5-8250U CPU @ 1.60GHz

Intel® UHD Graphics 620
Radeon ™ RX 560

Qualcomm Atheros QCA9377 Wireless Network Adapter
Realtek PCIe GbE Family Controller

Storage
WDC WD10SPZX-24Z10T0
Samsung SSD 960 EVO 250GB

Z góry dziękuję za pomoc

Re: Problem przeglądarki

24 sty 2019, 12:01
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

24 sty 2019, 12:01
Okay, podsumujmy.
Problem występuje czasami podczas rozpoczęcia odtwarzania video - czy to na youtube, netflixie, twitchu, czy gdziekolwiek indziej. Jeśli jednak rozpoczęcie odtwarzania pójdzie bezproblemowo to potem już nie ma z tym konkretnym video żadnych problemów?
Dobrze zrozumiałem?

Niestety nadal wiemy niewiele. Spróbuj uruchomić tzw. DevTools (kliknij F12 w Chrome - jak jest w Operze to trzeba sprawdzić) i następnie wejdź na jeden z wymienionych serwisów i spróbuj napotkać wspomniany błąd. Zobacz czy w zakładce "Console" nie otrzymałeś jakiejś informacji w momencie wystąpienia crasha. Opcjonalnie możesz też sprawdzić zakładkę "Network" chociaż tutaj jest mniejsza szansa na znalezienie jakichś dziwnych zachowań - raczej wszystkie dane są poprawnie wysyłane przez youtube ;)

04 lut 2019, 12:42
kubanr20

kubanr20

04 lut 2019, 12:42
admin napisał(a):
Okay, podsumujmy.
Problem występuje czasami podczas rozpoczęcia odtwarzania video - czy to na youtube, netflixie, twitchu, czy gdziekolwiek indziej. Jeśli jednak rozpoczęcie odtwarzania pójdzie bezproblemowo to potem już nie ma z tym konkretnym video żadnych problemów?
Dobrze zrozumiałem?

Niestety nadal wiemy niewiele. Spróbuj uruchomić tzw. DevTools (kliknij F12 w Chrome - jak jest w Operze to trzeba sprawdzić) i następnie wejdź na jeden z wymienionych serwisów i spróbuj napotkać wspomniany błąd. Zobacz czy w zakładce "Console" nie otrzymałeś jakiejś informacji w momencie wystąpienia crasha. Opcjonalnie możesz też sprawdzić zakładkę "Network" chociaż tutaj jest mniejsza szansa na znalezienie jakichś dziwnych zachowań - raczej wszystkie dane są poprawnie wysyłane przez youtube ;)

Proszę wybaczyć długi okres wypowiedzi, ale mam właśnie sesję.

Jeśli rozpoczęcie odtwarzania pójdzie bezproblemowo, to jest w porządku, tzn. błąd nie ma tendencji do występowania, powiedzmy, po minucie, dwóch etc., ale zauważyłem zależność, że kiedy odpalę Netflixa bądź twitcha i zrobię na pełen ekran, to najpierw coś jakby przeskoczy (zmiana jakości video?), a później wyskakuje błąd (po 10-15 sekundach od odpalenia, powiedzmy).

Wczoraj wieczorem błąd mnie trochę męczył, natomiast dziś mi póki co jeszcze nie wystąpił. Niemniej po wejściu na film miało miejsce specyficzne odświeżenie ekranu, po którym nie wystąpił błąd (a czasami występuje), a w DevTools wyskoczyło coś takiego:

https://imgur.com/a/vh7fKBu

05 lut 2019, 15:15
admin

admin

05 lut 2019, 15:15
Większość błędów w "Network" i "Console" dotyczy głównie ChromeCasta i nimi nie trzeba się za bardzo przejmować. Wynika to z braku rozszerzenie w Chrome, do którego przeglądarka próbuje się odwołać. Generalnie dotyczy on rozszerzenia umożliwiającego transmisję Youtube'a na telewizor (bądź coś podobnego). Temat jest znany, aktualnie ten bug został oznaczony przez google jako "Won't Fix (Infeasible)", a samego rozszerzenia już się nie da zainstalować :) Dziwna sprawa po prostu.

Chwyciłbym się bardziej context lost z WebGL.
Jak rozumiem, screeny zostały wykonane w momencie, kiedy wszystko działało ok?

Potrzebujemy screenów, gdy doświadczasz opisywanych problemów. Najlepiej zarówno z Chrome, jak i Opery.

Niestety nadal nie wiem, o co może chodzić. Próbujmy dalej :)

13 lut 2019, 21:39
kubanr20

kubanr20

13 lut 2019, 21:39
Z racji sesji nie używałem przez jakiś czas zbyt pilnie laptopa, ale dziś się za to zabrałem i udało mi się od razu złapać ten błąd.

Zamieszczam poniżej screeny.

https://imgur.com/a/Xyqd797

Tu po raz kolejny, większość błędów wyskoczyła po wejściu na stronę ze streamem i przed jej zepsuciem. Wydaje mi się, że ostatni błąd wyskoczył dopiero po/w trakcie zepsucia: https://imgur.com/a/zh75heY

Generalnie mogę odpalać rzeczy w oknie i błąd nie wyskakuje albo dzieje się to bardzo sporadycznie. Dzieje się za to regularnie, kiedy otwieram wideo na całym ekranie (czy to twitch, czy youtube, czy netflix).

13 lut 2019, 22:56
admin

admin

13 lut 2019, 22:56
Fakt, że problem nie daje się łatwo reprodukować będzie problematyczny :(
Na początek spróbuj uruchomić Firefoxa/Operę/Chrome w trybie incognito (kluczowym jest, byś miał wyłączone wszystkie wtyczki) i wtedy odtworzyć problem przechodząc w full screen na wybranym portalu streamingowym.
Jeśli problem nie wystąpi to będziemy wiedzieli, że to któraś z Twoich wtyczek jest winna.

Poza tym, spróbuj w używanych przez siebie przeglądarkach wyłączyć opcję przyśpieszenia sprzętowego (hardware acceleration). Daj znać, czy może to coś zmieniło.

Swoją drogą - zakładam, że sterowniki karty graficznej masz najnowsze? Win10 też z najnowszymi aktualizacjami?

25 mar 2019, 19:10
kubanr20

kubanr20

25 mar 2019, 19:10
Wszystko mam zaktualizowane.

Wyrzuciłem zbędne rozszerzenia, ale wątpię, żeby to była ich wina. Zdałem sobie sprawę, że błąd wyświetlał się również na Chrome, a tam mam w zasadzie tylko adblocka. Niemniej wyłączyłem wszystkie rozszerzenia, które nie są dla mnie istotne, oraz wyłączyłem tę opcję akceleracji sprzętowej.

Błąd, co ciekawe, nie wyświetla się na incognito.

27 mar 2019, 16:28
admin

admin

27 mar 2019, 16:28
Z tego co wiem, to jedynymi różnicami między standardowym trybem, a trybem incognioto jest to, że tryb incognito usuwa ciasteczka od razu po zamknięciu sesji, nie zapisuje żadnych danych (logowania, historii itd.) oraz domyślnie wyłącza wszystkie rozszerzenia (da się to zmienić w ustawieniach).
Może masz pododawane jakieś reguły w adblocku, które powodują takie problemy?
Czy na czystym chrome (bez żadnych rozszerzeń, powiedzmy, że na takim od razu po instalacji) ten problem nadal występuje?
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo