Lenovo k6 Note problem z ładowaniem

02 lut 2019, 12:07
razor004

razor004

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Lenovo k6 Note problem z ładowaniem

02 lut 2019, 12:07
Witam. Jest problem z ładowaniem telefonu. Telefonu nie ładuje, gdy podlącze telefon do ładowarki to poładuje kilka sekund i rozłącza i co ważne, gdy jest mniej niż 15 procent to gdy kabel jest włożony to nie wychodzi komunikat o niskim stopniu naładowania. Gdy kabel wyjmiemy to wtedy pokazuje nam komunikat o niskim naładowaniu urządzenia. Myśle, że port usb w takim razie jest okej. Może to być problem z baterią? Wylaczał mi się ostatnio gdy zimno było gdy miał telefon np 30 procent

Re: Lenovo k6 Note problem z ładowaniem

02 lut 2019, 14:49
admin

admin

moderator 1112 posty 35 pkt.

02 lut 2019, 14:49
Potencjalni winowajcy tej sytuacji:
1. Kabel - prawdopodobnie nie, ponieważ z tego co piszesz, to telefon zaczyna się ładować na kilka sekund. Niemniej spróbować innego kabla nie zaszkodzi.
2. Gniazdo USB - podobnie jak wyżej, obstawiam, że to nie jego wina, wszak ładowanie jest.
3. Bateria - to już całkiem prawdopodobne, niemniej ciężko nam to będzie ot tak sprawdzić.
4. Software telefonu - również nie obstawiam tej opcji. Niemniej jeśli wyczerpiesz inne opcje, to możesz przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

Spróbuj zainstalować aplikację Ampere. Daj znać, jakie wartości ma bateria podczas ładowania i podczas normalnej pracy (bez ładowania).

02 lut 2019, 15:37
razor004

razor004

02 lut 2019, 15:37
Druga próba ładowania na wyłączonym urządzeniu. Już mam kilka procent. Ogólnie jest tak, że oprogramowanie widzi że kabel jest włożony, ale jak wypnę kabel to wtedy dopiero telefon mówi, że ma niski stan baterii. Dam znać potem jak naładuj się trochę bo chyba wraca mi nadzieja ;)

02 lut 2019, 16:02
admin

admin

02 lut 2019, 16:02
Ok, dawaj znać jak rozwija się sytuacja ;)

02 lut 2019, 16:59
razor004

razor004

02 lut 2019, 16:59
Więc tak. Ładuje się telefon do 10 procent i od tego momentu ciągle ładuje i przestaje, ładuje i przestaje i tak ciągle. Nadal gdy kabel jest w telefonie to procenty nie schodzą, nie wychodzi komunikat o słabym naładowaniu. Gdy wyjmę wtyczkę to pojawia się monit o słabo naładowanym urządzeniu. Ogólnie resetowałem software w tym tygodniu bo chodziło o wyłączający się telefon gdy miał 1/3 baterii. Problem nadal występuje. Myślę, żeby zacząć od wymiany baterii

02 lut 2019, 18:12
razor004

razor004

02 lut 2019, 18:12
Problem jest nadal ten sam. Wyłączony telefon ładuje do około 10 procent i nie ładuje dalej choć jest tak jakby proces ladowania. Problemem może być bateria. Rozłożyłem telefon i bateria nie jest napuchnięta hmm. Myśle, że taka bylaby okej: https://allegro.pl/oferta/lenovo-k6-not ... 7726134207

03 lut 2019, 14:43
admin

admin

03 lut 2019, 14:43
Też myślę, że rozpoczęcie od wymiany baterii będzie najlepsze ;)
Gdy już wymienisz to poinformuj nas o efektach :)

07 lut 2019, 17:57
razor004

razor004

07 lut 2019, 17:57
Po wymianie baterii problem utrzymywał się nadal. Zauważyłem jedną sprawę. Jak kabel USB ogrzeje się (końcówka) to wtedy zaczyna rozłączać. Uznałem, że nie mam nic do stracenia i naginalem wewnatrz portu ładowania blaszkę trzymająca przewody złącza. Zauważyłem że jak nagne w pewną pozycję to ładowarka zadziała i znowu ładowanie około 10 minut i znowu trzeba było poprawić złącze. Pomocna była aplikacja Ampere. Właśnie gdy poziom był niski (poniżej 15 procent ) miałem monit o niskim stanie dopiero po odłączeniu kabla. Działo się tak dlatego, że było tak słabe ładowanie
że telefon widział informacje ze podpięto przewód ale nie ładuje. Zamówiłem więc najtańsza płytkę z portem USB i wymieniłem. Bezproblemowo zadziałało. Dlatego przy takiej decyzji przydaje się aplikacja pomiarowa prądu na złączu USB. Gdyby ktoś miał podobny problem i nie był pewny to zostawiam swojego emaila: przemas.witkowski1994@gmail.com można napisać a mogę coś pomóc

07 lut 2019, 18:13
admin

admin

07 lut 2019, 18:13
Super, że udało się zażegnać problem ;)
Cieszę się również, że podzieliłeś się rozwiązaniem - mam nadzieję, że innym też się ono przyda :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo