Lenovo Ideapad 330 -dodatkowy dysk twardy

12 lut 2019, 12:53
damian333

damian333

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Ideapad 330 -dodatkowy dysk twardy

12 lut 2019, 12:53
Witam, jestem nowym posiadaczem laptopa Lenovo Ideapad 330-17ICH (81FL005KPB) - 240GB SSD.
Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego dysku twardego SSD lub HDD ?
Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Lenovo Ideapad 330 -dodatkowy dysk twardy

12 lut 2019, 13:26
admin

admin

moderator 1447 posty 35 pkt.

12 lut 2019, 13:26
Zapoznaj się z instrukcją do tego modelu.
Laptop wyposażony jest zarówno w gniazdo SATA jak i PCIe. Ciężko mi powiedzieć, jaki dokładnie masz model laptopa. Jeśli go zidentyfikujesz to na tej stronie będziesz mógł sprawdzić, jakie dokładnie dyski zostały w nim zainstalowane.
To da Ci rozeznanie, co możesz dokupić :)

30 wrz 2019, 18:18
Robert42

Robert42

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

30 wrz 2019, 18:18
Witam. Mam taki sam problem jak kolega. Kod produktu 81FK00JQPB Model ideapad 330-15ICH nie umiem znaleźć czy do tego modelu mającego dysk ssd 256gb mogę dołożyć dysk a jeśli tak to jaki. Z góry dziękuje za pomoc

01 paź 2019, 11:59
admin

admin

01 paź 2019, 11:59
Masz w laptopie port M.2, więc możesz podłączyć odpowiedni dysk SSD (najpewniej 2280).
Najlepiej by było, gdybyś otworzył sprzęt i zobaczył jak duży dysk się zmieści - 2280 oznacza, że mówimy o 22mm szerokości (co jest standardem) i 80mm długości.
Przy okazji sprawdź, jaki masz klucz w porcie (B, M, czy M+B). Dokładne obrazki takich kluczy znajdziesz w google, porównaj ze swoim :)
Wtedy będziesz wiedział wystarczająco, bo dopasować dysk SSD pod siebie :)

11 paź 2019, 20:25
krajevsky

krajevsky

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

11 paź 2019, 20:25
Cześć, posiadam laptop Lenovo Ideapad 330-15ICH (81FK008KPB) posiadam w nim dysk SSD o pojemności 256 gb i chciałbym go doposażyć w dysk HDD 500/1000GB, czy ktoś jest w stanie mi wypisać czy jest to możliwe, oraz wszystkie komponenty jakie są mi potrzebne do tego zabiegu.
Chciałbym uniknąć zewnetrznego dysku oraz zmiany pojemności na większe SSD. Pozdrawiam

12 paź 2019, 19:23
admin

admin

12 paź 2019, 19:23
Sprawdź jaki teraz masz dysk - czy jest podpięty pod złącze M.2 czy SATA (masz oba złącza w komputerze). Jeśli SSD jest w M.2 to masz wolny SATA na jakikolwiek HDD jaki sobie wymarzysz :)
Jeśli jednak SSD jest wpięte pod złącze SATA, to niestety nie podłączysz HDD. Musiałbyś wymienić SSD na takie pod M.2 i dopiero podłączyć HDD pod zwolnione złącze SATA.

13 paź 2019, 15:12
krajevsky

krajevsky

13 paź 2019, 15:12
admin napisał(a):
Sprawdź jaki teraz masz dysk - czy jest podpięty pod złącze M.2 czy SATA (masz oba złącza w komputerze). Jeśli SSD jest w M.2 to masz wolny SATA na jakikolwiek HDD jaki sobie wymarzysz :)
Jeśli jednak SSD jest wpięte pod złącze SATA, to niestety nie podłączysz HDD. Musiałbyś wymienić SSD na takie pod M.2 i dopiero podłączyć HDD pod zwolnione złącze SATA.

Istnieje możlwość sprawdzenia tego np. za pomocą menedżera urządzeń, lub rozkodować jakoś numer seryjny? Nie chcę rozkręcać urządzenia tylko po to, żeby to sprawdzić, okaże się że nie ma możliwości dołożenia dysku, a ja zostanę bez gwarancji.. :/
Jestem mimo wszystko w 99% pewien, że mój aktualny SSD jest podpięty pod M.2, ale też jestem w 99% że nie mam w laptopie slotu SATA.

Posiadam dysk "HFS256GD9TNG-62A0A" google po wpisaniu tej frazy mówi, że jest to dysk 256 GB typu M.2

13 paź 2019, 18:43
admin

admin

13 paź 2019, 18:43
Znalazłeś więc odpowiedź na pytanie, jaki masz dysk :)

Żeby dołożyć dysk i tak i tak musisz rozłożyć komputer - co za różnica w takim razie? :) Otworzysz i się dowiesz, czy masz złącze SATA (prawie na pewno masz).
Również niemalże na pewno możesz otworzyć laptopa bez utraty gwarancji - jeśli jednak chcesz dodatkowego źródła potwierdzenia - zadzwoń na infolinię Lenovo i upewnij się, że w przypadku Twojego laptopa możesz dokonać takiej wymiany :)

13 paź 2019, 19:05
krajevsky

krajevsky

13 paź 2019, 19:05
admin napisał(a):
Znalazłeś więc odpowiedź na pytanie, jaki masz dysk :)

Żeby dołożyć dysk i tak i tak musisz rozłożyć komputer - co za różnica w takim razie? :) Otworzysz i się dowiesz, czy masz złącze SATA (prawie na pewno masz).
Również niemalże na pewno możesz otworzyć laptopa bez utraty gwarancji - jeśli jednak chcesz dodatkowego źródła potwierdzenia - zadzwoń na infolinię Lenovo i upewnij się, że w przypadku Twojego laptopa możesz dokonać takiej wymiany :)

Podałem numer seryjny na stronie pcsupport.lenovo.com oraz zajrzałem w komponenty swojego urządzenia, według tej strony posiadam w laptopie 'tasiemkę' o nazwie HDD FFC L81FK,
Obrazek
czyli wygląda na to, że rzeczywiście istnieje opcja rozszerzenia pamięci urządzenia o dodatkowy dysk, w takim razie potrzebna mi jest jedynie 'kieszeń montażowa' oraz sam dysk twardy, zgadza się? Dysponuje pan jakimiś wytycznymi dotyczącymi tych właśnie akcesoriów? Z tego co wiem dysk musi mieć 2.5 cala oraz nie być 'grubszy' niż 7mm, a całą ta kieszeń?
Hmm..

14 paź 2019, 00:48
krajevsky

krajevsky

14 paź 2019, 00:48
Cofam swoją poprzednią wypowiedź (w momencie pisania tego wpisu wpis który napisałem wcześniej nie jest jeszcze zatwierdzony przez moderatora)

Właśnie rozkręciłem swojego laptopa, w środku ukazał się jednak jedynie slot podpisany JHDD1, także już wiemy, że jest możliwość dołożenia dodatkowego dysku twardego. Nie ma tam jednak komponentów, które by nam to umożliwiły, w związku z powyższym chciałbym zapytać o następujące części, oraz o ich cenę i przede wszystkim, czy istnieje możliwość dostania tych części.

PN 5C10R46696 HDD FFC L81FK (taśma/kabel)
oraz PN 5B40R46707 HDD Bracket L81FK (kieszeń montażowa)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo