Ideapad 300 15isk nie startuje. Dioda świeci 3 sekundy, wentylator nie rusza

05 cze 2019, 12:25
Arthosis

Arthosis

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Ideapad 300 15isk nie startuje. Dioda świeci 3 sekundy, wentylator nie rusza

05 cze 2019, 12:25
Witam wszystkich i od razu zwracam się z pytaniem. Być może ktoś z Was będzie w stanie mi coś poradzić. W szafie odkopałem starego laptopa Lenovo Ideapad 300. Laptop jest niesprawny, wszystko zaczęło się rok temu, gdy wpadło do środka gniazdo ładowania i ukruszył się oryginalny kabel. Wymiana na nowy pomogła, jednak po pewnym czasie pojawił się kolejny problem. Laptop przestał w ogóle się ładować, a ostatecznie i uruchamiać. Kolejny kabel nie załatwił już sprawy, podejrzenie padło na płytę główną, która mogła ulec uszkodzeniu. Parę dni temu w moje ręce wpadła nowa, w pełni sprawna płyta do tego modelu (jest jednak jedna różnica, na starej jest procesor I5, na nowej I7, oznaczenie płyty się jednak zgadza). Wymiana jednak na niewiele się zdała. Jedyna różnica jest taka, że obecnie na trzy sekundy zapala się biała dioda, miga przez chwilę i nic dalej się nie dzieje. Wentylator w ogóle nie startuje. Dysk także nie pracuje (sprawny, testowany na innym sprzęcie).

Próbowałem podłączyć inną ładowarkę od tego modelu, efekt jest ten sam. Trzy, może cztery sekundy migania białej diody i nic dalej nie rusza.

Ktoś spotkał się z takim problemem? Uwzględniając, że płyta główna, ładowarka i kabel od gniazda są sprawne, co może powodować podobny problem? Laptop sprawował się mojej żonie naprawdę dobrze, a ja także mam do niego sentyment.

Re: Ideapad 300 15isk nie startuje. Dioda świeci 3 sekundy, wentylator nie rusza

05 cze 2019, 13:26
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

Re: Ideapad 300 15isk nie startuje. Dioda świeci 3 sekundy, wentylator nie rusza

05 cze 2019, 13:26
Na początek spróbuj odłączyć od laptopa akumulator i zasilacz, przytrzymać przycisk POWER przez 30-60 sekund, a potem ponownie złożyć i spróbować uruchomić. W wielu przypadkach taki zabieg pomaga.

Natknąłem się również na wzmiankę, jakoby odchylenie laptopa o 45 stopni i próba uruchomienia go w tym położeniu przynosiła dobre efekty. Brzmi nieco fantastycznie i nierealistycznie, ale zachęcam do spróbowania - skądś musiały się wziąć takie informacje w sieci ;)

06 cze 2019, 14:14
Arthosis

Arthosis

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

06 cze 2019, 14:14
Niestety nic to nie dało. Cały czas taki sam efekt. Komputer nie reaguje poza diodą, która po trzech sekundach gaśnie.

07 cze 2019, 12:34
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

07 cze 2019, 12:34
Niedobrze, trochę kończą się nam możliwości. Wyjmij baterię CMOS na kilka minut i powtórz operację z przyciskiem POWER. Mam nadzieję, że to przyniesie jakieś zmiany.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo